Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vytváření hojnosti

17. 9. 2010

Po pravdě řečeno, úkolem každého z nás je učinit šťastným každého člověka, s kterým přijdeme do styku. Život se přirozeně vyvíjí ve směru ke štěstí. Musíme se neustále ptát sami sebe, zdali to, co děláme, nás a ty kolem činí šťastnými. Protože štěstí je nejvyšším cílem. Je to cíl všech cílů. Ať už toužíme po penězích, dobrých vztazích či dobře placené práci, vždycky ve skutečnosti toužíme po štěstí. Chyba je, že nejdeme za štěstím nejdříve. Kdybychom to  udělali, všechno ostatní by následovalo.

Existuje velmi přesný mechanismus, skrze který lze dosáhnout splnění všech tužeb:

  • Vstoupit do prostoru mezi myšlenkami. Tento prostor je oknem, koridorem, transformačním vírem, kterým osobní psyché komunikuje s psyché kosmickou.
  • Mít jasnou představu o cíli v tomto prostoru.
  • Upustit od závislosti na výsledku, protože to zabraňuje opuštění prostoru.
  • Detaily ponechat na vesmíru.

Mít jasný cíl ve vědomí je velmi důležité, ale také na druhé straně nebýt na tomto cíli závislý. Cíl je tedy v prostoru a prostor má potenciál organizovat a vyladit detaily potřebné k ovlivnění jakéhokoliv výsledku. Přijmeme-li tento návod při vyslání své tužby, mysl se pomalu zklidní natolik, že dosáhne téměř nehybnosti, a najednou vklozneme do protoru mezi myšlenkami, kam byla naše tužba vypuštěna a brzy zpracována. Skutečnou podstatou našeho základního stavu a celého vesmíru je pole všech možností. Ve své prvotní formě jsme  polem všech možností. Z této úrovně je možné vytvořit vše. Toto pole je naší základní podstatou. Je to naše vnitřní já. Také se nazývá absolutnem a jedná se o nejvyšší autoritu. Je plná nekonečné hojnosti, protože dává vzniknout nekonečné různorodosti a dostatku vesmíru. Toto je skutečný význam: "Žádejte a bude Vám dáno." nebo "Klepejte na bránu a bude Vám otevřeno." Jedním z nejsnazších způsobů, jak vklouznout do onoho prostoru mezi myšlenkami, je meditace. Existuje mnoho forem meditací a modliteb, které nám mohou pomoci manifestovat naši touhu na úrovni tohoto prostoru. Lidé s vědomím bohatství jsou předurčeni k tomu nejlepšímu. Toto se také nazývá  princip prvního nejlepšího (nejvyššího). Kráčejme po všech cestách jako jedničky a vesmír odpoví tím, že nám předá to nejlepší.

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář